A Guide to Zamość

Zamość
Please wait...
Search in the calendar
Please wait...
 • trwa: Galerie i wystawy, 29 days, do 2 April 2023

  JACEK WOJCIECHOWSKI . Sceny z życia codziennego -malarstwo.

  JACEK WOJCIECHOWSKI . Sceny z życia codziennego -malarstwo.

  Za mną 42 lata pracy. Dojrzewałem, zmieniały się priorytety, ale zawsze nadrzędna była dla mnie Natura, nawet wtedy, kiedy malowałem obrazy nieprzedstawiające. Od kilku lat towarzyszy temu to co się dzieje w naszym wymiarze świata – ostatnie wydarzenia , wojna, kryzys nie tylko gospodarczy. To na jaką drogę wkroczył nasz udręczony kraj i reszta świata. Mój gniew, strach, poczucie bezsilności, każe mi szukać środków wyrazu innych niż dotychczas. Przede mną nowe obrazy i mam nadzieję że wystarczy mi sił do ich stworzenia.

  Jacek Wojciechowski urodził się 22 XI 1954 w Lublinie. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu – dziś Akademia Sztuk Pięknych, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego w roku 1980. Od 2000 r profesor nadzwyczajny UMCS i od tego też roku kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od1980 r jest członkiem ZPAP. Od 2011 roku profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 70 wystawach zbiorowych (Polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA, Tajlandia, Australia, Norwegia, Czechy, zorganizował 29 wystaw indywidualnych, laureat 15 nagród i wyróżnień.

  Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska
  +48 (84) 638 57 82
  http://www.bwazamosc.pl

The project was co-financed by the EUROPEAN UNION - EUROPEAN REGIONAL DEVELOPMENT FUND under REGIONAL OPERATING PROGRAMME OF THE PROVINCE OF LUBELSKIE FOR 2007-2013© Zamość Town Office