Официальный путеводитель по Замостью

Zamość
Language
Подождите, пожалуйста...
Поиск в графике мероприятий
Подождите, пожалуйста...
 • trwa: Galerie i wystawy, 34 дней, do 29 февраля 2024

  Elżbieta Gnyp

  Elżbieta Gnyp

  dr ELŻBIETA GNYP Zamościanka, artystka malarka, kuratorka wystaw sztuki (m.in. Leśmianowego Biennale Sztuki), animator życia kulturalnego, wykładowczyni akademicka. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa i rysunku doc. Rajmunda Dybczyńskiego w 1988 r. Studia Podyplomowe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (1991 r.). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007 r.) oraz stypendium twórcze Prezydenta Miasta Zamość (2019 r. i 2023 r. ). Wypowiada się w: malarstwie, rysunku, grafice książki, fotografii. Autorka esejów i artykułów o sztuce i kulturze.

   

  Prezentowany cykl obrazów powstał z wieloletniej fascynacji poezją Bolesława Leśmiana i inspiracji ale także naturą i muzyką. Wystawa Jestem tu – Łąko szumna od istnienia! jest drugą odsłoną tematyczną po wystawie grafiki barwnej prezentowanej jesienią ubiegłego roku w Galerii 77 pt. Tu jestem – w tych światach. Leśmian, w strofach wierszy wyrażał wiarę w ponadczasowe i niezmienne trwanie natury. Zanurzał się w niej, zachwycał i pragnął w jej pięknie trwać. Autorka w pracach malarskich i graficznych barwą i kreską kreuje własny świat zbieżny z myśleniem poety. W obu pokazach odwołuje się do nierzeczywistego świata znaków i symboli.

  Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska
  +48 (84) 638 57 82
  http://www.bwazamosc.pl

Проект финансируется из средств ЕВРОПЕЙСКОГО СОЮЗА - ЕВРОПЕЙСКОГО ФОНДА РЕГИОНАЛЬНОГО РАЗВИТИЯ в рамках РЕГИОНАЛЬНОЙ ОПЕРАЦИОННОЙ ПРОГРАММЫ ЛЮБЛИНСКОГО ВОЕВОДСТВА НА 2007-2013 ГОДЫ© Мэрия города Замостье